Info mötet, 14 november

Tack till er alla som kom till info mötet den 14 november. Det visar engagemang för vår förening.

Under mötet svarade styrelsen på många frågor: hur mycket 2 lägenheter såldes för, hur mycket det kostade att renovera den förstörda lägenheten vid 59, kostaden för den nya gymmet, när styrelsen kommer att flytta sitt kontor till källaren vid 47, när kontor/lägenheten vid 59 kommer att säljas, varför vi har trasiga maskiner i gymmet, trädgårdsgruppen, balkonger, fasader, m.m.

Det kom också fram information som styrelsen inte visste om, bl.a. fukt eller mögel i några källare. Styrelsen kommer att be vår tekniska förvaltare att inspektera detta och skriva en rapport. Vi kommer att kontakta de drabbade personerna.

Under mötet pratade vi förstås mycket om ekonomi. Medlemmar i vår förening kan läsa mera om detta på sidan ”Medlemmar”